banner78
27 Şubat 2021 Cumartesi

Vali Su, Mersin Uluslararası Limanı'nda
banner82

Vicdanı Hür İnsanlardanız

23 Ekim 2020, 12:09

Uzun zamandır insan sevgisinin yerini tutmasa da hayvanların doğal güçler taşıdığını düşünüyorum. Doğayı bize sevdiren diğer tüm canlılara kucak açmalıyız. Onlar bize sadece bağlılık hissederken bizler günlük stres ve karmaşık düşüncenin kurbanı olarak sevgilerine muhtaç değil miyiz?

Sokak hayvanlarını gördükçe zaten evi olmayan fakir insanlardan farkları olmadıklarını düşünür dururum. Bazen küçük bir rastlantı eseri karşıma çıkan sokak kedileri bana özgürlüğün meşakkatli savaşına örnek olurlar. Bazen de başıboş bir köpek gördüğümde merhamet duygum kabarır.

Şimdilerde bir sosyal sorumluluk davranışı olarak barınak hayvanlarına yardım ediyorum. 7 Kule Hayvan Barınağı ile başladık. Sanatçılar bizlere çok yardımcı oluyor. Evcil hayvan besleyenler evlerini bize açıyor ve kendi dostlarını tanıtıyorlar. Kasım ayında bir televizyon kanalında başlayacak programımız için ön çalışmalar yapıyoruz. Dostlarımızın kimisi şanslı kimisi değil. Çocuğumuz yerine koyduğumuz evcil hayvanlarımızın kuaförden oyuncaklara, mama dükkanlarından veterinerlere kadar inanılmaz sıklıkta bir dünyaları var. Merhametli ve temiz kalpli insanlardan mama bağışı karşılığında barınağımıza şimdiye kadar 2 ton mama yardım edebildik. Bu artacak. Sizler de programımızı seyrederken eminim hem eğlenecek hem de düşüneceksiniz.

İnsanların özgürlük çabalarına çare bulunamıyor. Aslında terbiye edilen her canlı özgürdür yeter ki bir amacı olsun. Dünyayı sevmek biz insanlar için birlik ve beraberlikten geçse de diğer dostlarımız için sadece hayatta kalma mücadelesi de olabiliyor. Ne kadar hayvanları seversek onlardan gelen karşılıksız sevgi bağı ile yaşama daha da sıkı sıkıya bağlanırız. Her yaştan çocuklar için bile bu deneyim bir ritüele dönüşür. Bazen konuşmadan anlaşmak bazen göz göze gelip anlamak bazen de bağlanma içgüdüsü hissetmek güzeldir. Siz siz olun hayatta hep güzel insanlar ve hatıralar biriktirmek için uğraşın ki bir kuşun bile gözlerinizin önünden uçtuğunu görürseniz kalbiniz attığı için şükredin.

Takipte kalın.


Sevgilerimle...


Instagram : www.instagram.com/sunabaykam10/

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV