banner57

banner56
28 Mayıs 2020 Perşembe

“Bu Taksi İlaçlanmıştır“

SENİ SEVİYORUM DİYEBİLMEK

07 Ekim 2019, 12:05
SENİ SEVİYORUM DİYEBİLMEK
Çiğdem Gelbul Paydak
 Sevmeyi bilen yürek ne güzeldir.

Ne güzeldir sevdiklerine, en yakınındakilere seni seviyorum diyebilmek,  varolan duygularını düşüncelerini doğru dili kullanarak , içinde gizlemeden cesurca ifade edebilmek  ve tüm bunları hissettirebilmek...

Sevilmek istiyorsanız SEV’ in.

Aslında Sevmek , büyük abartılı sözler yada davranışlar değil, küçük basit ve içten gelen ifadeler ve eylemlerdir.  Yani sevmek asla karmaşık bir şey değil , çok kolay bir şeydir. Bazen  en yakınlarınızı bir telefonla aramak , yorgunmusun diye sormak yada hadi bir kahve içelim , gel birlikte yürüyelim diyebilmekte sevgiye dairdir.

SEVMEK çıkarsız , beklentisiz ve hesapsızdır...Almadan verebilmektir. Çünkü vermek başlı başına eşi bulunmaz bir sevinçtir. SEVGİ , sevgi yaratan bir güçtür. Vermek , karşıda ki insanı verici yapmak demektir.

Sevginin temelinde iletişimin çok büyük önemi olduğu kanaatindeyim. Aslında herşeyin...

Burdan yola çıkarak sizlerle önemli bir detayı paylaşmak istiyorum; Herkesin kendine ait bir SEVGİ DİLİ  ve anlayışı vardır. Bu anlamda lütfen kendinizin ve yakınınızdakilerin sevgi dilini keşfedin yada onlara sorun. Gelin hepberaber biraz daha açalım sevgi dilini;  Bazen güzel bir sohbet etmek,  sevdiklerinize sarılmak , onları onaylamak, nitelikli zaman geçirmek, isteklerinizde rica etmek, bazense ilgi alanlarınıza birlikte odaklanmak.

Maalesef kibir , gurur ve insanların Yüksek EGO’larından dolayı toplumun büyük bir çoğunluğu sevgisini ,  belli etmek istemiyor. Çoğu insanda aşılmaz , geçilmez koruma duvarları , güvensizlik bunlardan kaynaklı iletişimsizlik ve sonuç yanlış anlaşılmalar...

Sevdiklerimize , onları sevdiğimizi göstermek hissettirmek yada seni seviyorum diyebilmek ,bir güç kaybı değildir ,sizi alçaltmaz , eksiltmez ,bilakis açığa çıkan enerjiyle birlikte sizi yükseltir ,size kendinizi iyi hissettirir ve sevdiklerinizin gözünde sizi yüceltir.

Aslında bir kişiyi yada herhangi birşeyi sevmek değil ,sevmeyi bilmektir önemli olan.

 

    Sevgilerimle,

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner48
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Bölge'nin En Güncel Haberi Tamsayfa.Net - 23 Mayıs 2019 Manşeti
ARŞİV
banner41