22 Ocak 2021 Cuma

ŞOK HABER! ANAMUR VE BOZYAZI’DAKİ MUZ TÜCCARLARI İNCELEME ALTINDA!
banner79

NEDEN OLMASIN..

11 Şubat 2016, 15:01

 Mersin İdmanyurdu’nun kongresinden sonra basına açıklama yapan çiçeği burnunda yeni başkan Hüseyin Çalışkan’ın açıklamaları şahsen beni ilerisi için tatmin etmemişti.

Yani “Zoraki” başkanlık görevini kabul ettiğini belirten açıklamalar yapmıştı. Bu bence son derece “Manidar” bir açıklama idi. Tabi takımın bu gidişatı, morallerin bozuk olması bazı olumsuz söylemleri de peşinden getiriyor. Eğer takım iyi durumda olmuş olsa, bakış açısı yüzde yüz değişik olurdu.

Eski başkan Ali Kahramanlı’da bu kulübe çok ama çok emek verdi ilklere imza attı. Elinden gelenin çok fazlasını yaptı. Ancak bazı şeyler ters gittiği zaman, yalnız bırakıldı ve benden buraya kadar  Dikiş tutmuyor ”diyerek  görevi bıraktı.

Yapılan teknik direktör hataları, transferde yapılan yanlış futbolcu seçimi ve bu son derece önemli “Altyapıya önem verilmemesi” kötü gidişin “Sinyallerini” veriyordu.

Ve sözün kısası Mersin İdmanyurdu ligin düşme potasının içerisine kadar indi. Matematiksel olarak kurtulma şansı hala devam ediyor. Öncelikle başkan ve yönetimin teknik heyet ve futbolculara güvenmesi ve destek vermesi gerekiyor. Takımın ne kadar “Moral motivasyonunu” yüksek tutarsan başarı da gelecektir.

Hafta sonu Galatasaray’ı konuk edecek Mersin İdmanyurdu’nun bu maçtan mutlak puan veya puanlar alması gerekiyor. 5 maçlık bir periyot var. Galatasaray, Ertelenen Beşiktaş maçı, Osmanlı deplasmanı, Konya ve Sivas maçları içeride. Bu 5 maçtan en az 8 puan çıkartman gerekiyor. Fazlası “İlaç” olacaktır.

Teknik Direktör Ümit Özat, son derece isabetli bir karar. Elindeki imkânlar doğrultusunda mücadele edecektir. Tabi bu mücadelenin yanı sıra şans faktörü ve gördüğünü çalan tarafsız bir hakem triyosunun olması bence gerekli; Hakemlerin maçlardaki yanlış “Düdükleri!” takımları “Çileden” çıkartıyor ve itirazlar sonucunda ya kart ya da kalende gol görüyorsun.

Maç maç düşünecek olursak ki en doğrusu da bu. Öncelikle hafta sonu Galatasaray’ı muhteşem taraftarıyla yenip 3 puanı hanesine yazdırıyor mu, işte 4 maçlık periyotun başlangıcı olacak.

Şansın açık olsun Mersin İdmanyurdu, Galatasaray yenilmeyecek takım değil. Kendine güven ve işi bitir.

 

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 05 Ekim 2020 Manşeti
ARŞİV