banner65
04 Ağustos 2020 Salı

Covid-19 Yükselişte!

Mutluluk

09 Temmuz 2020, 23:54
Mutluluk
FATMA KUTLUKSAMAN
Merhaba değerli okuyucularım. Bu haftaki  köşemizde mutluluktan bahsedeceğim.
Mutluluk herkesin farklı yerlerde bulduğu bir kavram. Kimisi denizin maviliğinde, kimisi sevdiğimizin  omzunda kimisiyse bir çocuğun gülümsemesinde mutluluğu buluyor. Mutluluk sözleri de mutluluğun bulunduğu yerlere göre değişiyor. Her başlangıç beraberinde bir mutluluğu getirirken insan hayatında yepyeni bir sayfa da açıyor. Mutlu ol sözleri en sevdiklerimize en içten söylenirken, karşılığında duyduklarımız bizi alıp pembe bir dünyaya götürüyor.
Biz insanların belki de hiçbir zaman bitmesini istemediğimiz duygulardan biri de mutluluk duygusudur. Sürekli çevremizdeki insanlarla birlikte mutlu olmak ve sonsuza kadar bu şekilde yaşamak isteriz. Bu yüzden etrafımızdaki insanlardan güzel  sözler duyduğumuzda kendimizi çok daha iyi hissederiz. Son zamanlarda mutluluk ile ilgili sözler duymak biraz zor olsa da, yine de pes etmemeli ve her geçen günümüzü kendimizi ya da başkalarını mutlu etmek için çabalarız Çevremizdeki insanlara pozitif ve neşeli konuşarak  onları motive edebilir veya kötü geçen bir günlerinde yanlarında olduğumuzu hatırlatmak için destek olabiliriz. Eğer sevdiklerimizin bir gününün kötü gittiğini anlarsak bizlerde onlarla birlikte üzülürüz ve onları mutlu etmek için elimizden ne gelirse yapmaya hazir oluruz sevdiğimiz bir arkadaşimiza Üzgün se onun  hoşuna   gidebilecek bir hediye  veya tatlı bir sözle onu gülüm sete  biliriz. Mutluluk sözleri mevlana ile devam edersek “mutluluğu sende bulan senindir ötesi misafir” demiş. Yani hepimiz mutlu olduğumuz  ve degerli hissettiğimiz insanların yanında sonsuza kadar kalmak isteriz. Bu yüzden etrafımızdaki bizim için  değerli  insanları da elimizden geldiğince mutlu olmasını sağlayabiliriz.
Günümüzde mutlu olmak biraz zor gibi görünse de kendimizde veya hayatımızda yapacağımız küçük değişikliklerle biraz daha mutlu olmayı başarabiliriz. Sevdiğimiz insanlara sabahın ilk ışıklarıyla  göndereceğimiz güzel bir Günaydın mesajıyla  gönderdiğimiz insanın o gününü daha iyi geçmesine yardımcı olacaktır. Ya da bir sabah sevdiğiniz insana  bir  fincan kahveyle  esprili ve guzel bir sözle tüm gününü değiştirebilirsiniz.Ailenize, arkadaşlarınıza veya eşinize degerli oldugunu hisettirmektir mutluluk Aslında insanları mutlu etmek son derece kolaydır. Söyleyeceğiniz bir söz, sıcak ve samimi bir sarılma ya da birlikte geçirilen basit ama güzel bir gün bile insanları sebepsiz mutlu etmeye yetecektir. Özellikle ailemizin mutsuz olduğu zamanlarda onları mutlu etmek için elimizden gelen her şeyi yaparız. Peki, sizi ne mutlu eden şey nedir, hiç düşündünüz mü? İnsanları mutlu etmeye çalıştığınız kadar kendinizi de mutlu etmeyi unutmamalı ve ihmal etmemelisiniz tabiki önce kendimiz mutlu olalım ki sonra sevdiklerimizi mutlu edebilelim  Kalbimin içi şen bir çocuk kadar masum, şen bir çocuk kadar mutlu. Mutluluk kalbimdeki çocukta, mutluluk içimden gitmeyen, beni asla terk etmeyen çocuğun ellerinde. İçinizdeki çocuğun elini bırakmayın.Hayatta hep mutlu olmanız dileğiyle  yüzünüzden tebessüm eksik olmasın  sevgilerimle.


FATMA KUTLUKSAMAN 

    Yorumlar

banner64
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Bölge'nin En Güncel Haberi Tamsayfa.Net - 23 Mayıs 2019 Manşeti
ARŞİV
banner41