banner68

banner101

banner108
23 Haziran 2024 Pazar

CHP’Lİ BAŞEVİRGEN: “ERDOĞAN’IN EKONOMİ POLİTİKALARI VATANDAŞI FAİZE ÇALIŞTIRIYOR...”

Mesleğimizi Çantanda Gezdirme!

24 Mayıs 2024, 11:51
Mesleğimizi Çantanda Gezdirme!
Dilek OĞUZ
Bu aralar acayip şeyler oluyor. Çantaya ürünleri doldurup iki video izleyip piyasaya çıkıp makyaj artistiyim diye geziyorlar. Olmaz kardeşim, olamaz! Ben mesleğimi çantaya koydurup gezdirmeyeceğim ve bunun için ne gerekiyorsa yapacağım.

Emek tabirimiz nedir? Bunun kıstasları nasıl ölçülür? Hangi aşamalar gereklidir?  Her şeyin istenildiği gibi kolay gözükmesi mümkün müdür? Bu aşamalar merdiven gibi önce basit yol aldıkça yoran ve sürekli tırmandığın bir yolculuk olmalı.
Bu yolculuk benimsenmeli ki değer kazanabilsin.

Her basamağın getirdiği alın teri yerini emeğe ve saygınlığa bırakabilsin. Her mesleğin kendine göre zorluğu vardır bunun basit gözükmemesi gerekir.
Mesleğime 35 yılımı vermiş ve adam gibi yıllardır vergimi ödüyorum. Personel çalıştırıyorum.

E madem insanlar böyle çalışmak istiyorlar o zaman vergi levhası olacak! Öyle piyasada 4 nala koşamazlar! Bu her meslek için geçerli. Fotoğraf makinesi alan koşuyor, fırça alan koşuyor.

Sektör nereye gidiyor? Bunca yıldır alın teri döken zirveye çıkmak için çaba sarf eden milyonlarca insan varken nedir bu kolaylık? Kolay yoldan para kazanmak mıdır buradaki amaç? Yoksa sadece popüler kültürün kölesi olmuş durumda mıdır orası muallak. Bu meslek değerlidir, bitmez.
Yahu bizim mesleğimiz kıymetli bunun kıymetini bilelim. Bilmeyene de öğretelim. Bundan sonra gözüm üstünüzde.

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV