banner78
27 Şubat 2021 Cumartesi

Vali Su, Mersin Uluslararası Limanı'nda
banner82

MERSİN SOKAKLARINDA DRAM..

21 Ocak 2021, 12:21
MERSİN SOKAKLARINDA DRAM..
Abdullah KENDİR
 Sabah erken saatlerde dükkanını açmaya alışan esnaf gene ayni alışkanlıkla erken gelip temizliğini yapıyor, ürünlerini satabilmek için hazırlanıyor.  Ancak birden aklına yasaklar geliyor ve masalarını yeniden toplayıp , sandalyeleri üstüne kapatıyor. Bir sor bin ah işit.

Durumlar vahim. Binlerce lira aylık dükkan kirası ödeyen esnaf, ödemelerini yapabilmek için, altında araba olanlar arabasını sattı, olmayanlar, ağlayan kadınlarının bileklerindeki son bilezikleri olan ahiretliklerini bozdurmak zorunda kaldılar .Internet kafeler kapalı, lokantalar oturuma kapalı, paket servisi dükkanları kurtarmıyor .Eğlence yerleri kapalı, her sokağın başında bir garip müzisyen ustamız, evini beslemek için hünerlerini gösteriyor.

Bu arada alacağına şahin olan enerjisa, aksagaz bankalar ve maliye hiç nefes aldırmadan alacaklarının peşinde, dükkan sahipleri birkaç ay idare ettiler ama onlarında sabrı tükendi. Bugün bir kebap yapan bir dükkanın önünden geçtim, müşteriler dürümleri ellerine alıp, parka dalıyor ve banklarda yemeye çalışıyor.

Bu arada asgari ücretlerin artması nedeni ile yüzlerce işçi işsiz kaldı,nedeni ise işverenlerin artan yükü kaldıracak durumda olmamaları.Devletimiz bu konuda elini taşın kenarına koymalı ve asgari ücretten alınan vergileri hafifleterek işçiye ve işverene sahip çıkmalı ,yoksa çok geç olacak.

ABDULLAH KENDİR*

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV