banner68

banner101

banner108
19 Haziran 2024 Çarşamba

CHP’Lİ BAŞEVİRGEN: “ERDOĞAN’IN EKONOMİ POLİTİKALARI VATANDAŞI FAİZE ÇALIŞTIRIYOR...”

KİRALAR KİRACILAR VE MÜLK SAHİPLERİ...

09 Haziran 2024, 06:58
KİRALAR KİRACILAR VE MÜLK SAHİPLERİ...
Haldun Okdemir
Her birine bir dokun,bin ah işit.Dünyada eşi benzeri olmayan uygulamalar ülkemizde mevcut.Önce başını sokmaya çalışan emekli kiracıyı ele alalım.Kentimizde onbin liradan aşağı ev yok.
Emeklinin maaşı onbin. Bu adam ne yapacak ve nasıl geçiniyor diye merak eden yok.
Kazayla bir işe girmişse vergi vermek zorunda. Esnaf dükkan tutamıyor,yeni işyeri açamıyor,vergi yükünden perişan olmuş soran yok.Böyle giderse kapanan dükkanlar milyonu geçecek ve devlet bunlardan vergi alamayacak.Vatandaş çaresiz,yüzde 25 kira oranı kaldırılırsa,kaba kuvvet devreye girecek,ev ve dükkan sahibi ile kiracılar sokaklarda haklarını arayacak, adliyeler zaten perişan ve çözüm yok. Şahsen ben bir mülküm olsa,kiraya vermeye korkarım, kiracıyı çıkarmak ne mümkün,mülk sahibinin hiç hakkı yok. Milyonları bağlayıp bir ev alıp kiraya verip  bundan geçinen adamın suçu ne. Egri oturup doğru kararlar alıp bu konuyu çözmek hükumetin en acil konusudur.Yoksa yakında çok geç olacak bilesiniz.
Enflasyon canavarı yüzde yüzleri geçince kiraların güncellenmesi gerekirken,yüzde yirmibeş sınırı ile bir dur deniliyordu o da kalkınca her mülk sahibi, kiracının beğenmiyorsan çık diyecek, adam da çıkarabilirsiniz çıkar, çıkmıyorum lan diyecek ve ip kopacak.
Saygılarımla 

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV