banner68

banner101

27 Mayıs 2024 Pazartesi

CARETTLAR, PLAY-OFF’TA SERİYE 1-0 ÖNDE BAŞLADI: 66-60...

SEÇER”2023 YILI DA HİZMET YILIMIZ OLACAK”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2022 yılında hep birlikte çok başarılı çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında daha nice hizmet, yatırım ve proje hayata geçireceğiz” dedi.

24 Ocak 2023 Salı 12:07
SEÇER”2023 YILI DA HİZMET YILIMIZ OLACAK”
 Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin 2023 Yılı Ocak Ayı 1. Birleşim Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi.Kongre ve Sergi Sarayında yapılan toplantıda, birimlerden gelen 27 ve komisyonlara havale edilen 17 olmak üzere toplam 44 madde görüşülerek oylandı. Başkan Seçer, Karamancılar Konağı, Mahalle Mutfakları, İstiklal Caddesi’ndeki çalışmalar ve Mezitli’de gündemde olan çok katlı binanın yapımı konularında açıklamalar yaptı.2022 yılında hep birlikte gerçekleştirdikleri başarılı çalışmaları artırarak sürdüreceklerini ifade eden Seçer, 2023 yılının sağlık, huzur ve refah getirmesi dileğinde bulundu. Cumhuriyetin 100’üncü yılına büyük bir heyecan ve motivasyonla girdiklerini söyleyen Başkan Seçer, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında daha nice hizmet, yatırım ve proje hayata geçireceğiz. Çalışmalarımıza, önderimiz Atatürk’ün bize gösterdiği ‘Mersinliler Mersin’e sahip çıkınız’ hedefiyle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

10 OCAK ‘ZİRAAT MÜHENDİSLERİ GÜNÜ’ VE ‘ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

10 Ocak ‘Ziraat Mühendisler Günü’ ve ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ne ilişkin de konuşan Seçer, hem ziraat mühendisleri hem de gazetecilerin gününü kutladı. Tarımsal üretimin ve gıdanın öneminin her geçen gün arttığına vurgu yapan Seçer, “Büyükşehir Belediyesi olarak biz de bu bilinçle tarıma, üreticilerimize ve özellikle küçük aile işletmelerine destekler veriyoruz. Bu desteklerimizi her yıl artırarak sürdürüyoruz. Bilimle tecrübelerini harmanlayan ziraat mühendisi arkadaşlarım da sahada üreticilerimize, yetiştiricilerimize destek oluyorlar. Topraklarımıza bereket katan çiftçilerimizin ve üreticimizin her zaman yanında olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu. Tüm gazetecilerin ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü de kutlayan Seçer, “Mesleğinin ve kaleminin onuruyla, özveriyle çalışıp, doğrunun peşinde koşan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, aramızdan ayrılanları rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

“KARAR MERCİ OLSAYDIM, O KADAR KAT İZNİNE MÜSAADE ETMEZDİM”

Başkan Seçer, Mezitli ilçesinde yapımı gündemde olan zemin katı üzerine yapılacak 32 katlı bina konusunda değerlendirme yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın ardından kısa bir açıklama yaptı. Başkan Seçer, “Bizim mevcut görevdeki belediyelerle ilgili bir spekülasyon konusu olduğu için Başkan Tarhan da açıklama gereği duydu. Şu anda bu konuyla ilgili karar merci olsaydım, o kadar kat iznine müsaade etmezdim. Hatta hatırlayacağınız gibi Yenişehir bölgesinde 21 kat konusunda uygun görüş bildirmemiştim. Sizlere orada 15 katla sınırlandırmanın daha doğru olacağını söylemiştim. 18 kata mutabakat sağlanmıştı. Tekrar söylüyorum, ne mevcut büyükşehir yönetimi ne Mersin Büyükşehir Belediye Meclisine Mezitli Belediyesi ve ne ilçe meclisinin bu konuda dahili yoktur. 1980’li yıllardan gelen bizim de arzu etmediğimiz bir durumdur. Yargı yolu açıktır” şeklinde konuştu.

“ÖĞRENCİLER İÇİN MAHALLE MUTFAKLARINDA YEMEK KAPASİTE SINIRLAMASI YOK”

Mahalle Mutfaklarında öğrenciler için yemek kapasitesi konusunun meclis gündemine taşınması üzerine Seçer, “Herhangi bir yemek kapasitesi yok. Açık olduğu saatler içerisinde gelen bütün öğrenciler yemek almadan gitmiyorlar. Yemek bitiyorsa hemen orada zaten irtibat kuruyorlar ve onların yemekleri de geliyor. Hiçbir sorun olmuyor. Sıra bekleyen son öğrencimiz bitene kadar herkes yemeğini alıyor” açıklamasını yaptı.

“İSTİKLAL CADDESİ’NDE ANLAYIŞIMIZA UYGUN OLMAYAN HİÇBİR İMALATI KABUL ETMİYORUZ”

İstiklal Caddesi’ndeki 1’nci etap çalışmaları hakkında da tekrardan bilgilendirme yapan Seçer, çalışmada büyük hassasiyet gösterdiklerini belirtti. Çalışma sahasında tüm alt yapı çalışmalarını titizlikle yaptıklarını ifade eden Seçer, “Muazzam bir çalışma yapıyoruz. Anlayışımıza ve teknik verilere uygun olmayan hiçbir imalatı kabul etmiyoruz. Çalışmaları en ince ayrıntısına kadar takip ediyorum” diye konuştu.Karamancılar Konağı ile ilgili yapılan eleştirileri de yanıtlayan Seçer, yapının 2017 yılında Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oylanarak ‘Gastronomi Müzesi’ olarak karar alındığını hatırlattı. Herhangi bir fon almadan kendi öz kaynaklarıyla Karamancılar Konağını restore ettiklerini söyleyen Seçer, şöyle devam etti; “Arkadaşlarım gitti, çalıştı, konuştu. Kent Konseyi Başkanının size bunu da söylemesi lazım. Bizden sonuç almak isteyenler, bunu kamuoyunda sürekli siyasi bir malzeme haline getirerek değil gerçekten bizimle konuşarak yapabilirler. Arkadaşlarım Başkanla gidip konuştu. Benimle bir toplantı yapılmasının iyi olacağını söyledi. Ben de kabul ettim. ‘Kent Konseyi Başkanımızı da davet edelim’ dedim. Orası iki bloklu çok büyük bir bina. Gerekirse bizim mevcut ayırdığımız alanı genişletebiliriz. Yani Atatürk’ün 5 Kasım 1918’de yaptığı toplantıyı daha iyi bir şekilde mizansen edecek bir proje değişikliği yapabiliriz. Geldiğimiz nokta odur. Gecikmiş bir şey yok. Önemli bir kısmını bu işe ayırırız, bir kısmını da yine ‘Gastronomi Müzesi’ olarak da planlayabiliriz. Hiçbir sıkıntı olmaz.”Mecliste ayrıca Denetim Komisyonu üyeleri belirlendi. Yapılan oylama sonucunda komisyona Fahrettin Kılınç, Haluk Mutluay, Haşim Tuluk, Zafer Şahin Özturan veAbdurrahman Yıldız seçildi.

 

Haldun OKDEMİR

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV