banner98

banner78
29 Kasım 2022 Salı

banner92

MŞT “Halktan Biri“ Oyunu İle Seyirciyle Buluşmaya Hazır!

Amerikalı yazar Sam Bobrick’in kaleme aldığı, çevirmenliğini Ekin Tunçay Turan’ın, yönetmenliğini ise Murat Atak'ın yaptığı Halktan Biri "Travis Pine" isimli oyun, basın mensuplarına özel olarak sahnelendi.

06 Mart 2021 Cumartesi 00:59
MŞT “Halktan Biri“ Oyunu İle Seyirciyle Buluşmaya Hazır!
Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 2020-2021 Sanat Sezonu’nun dördüncü oyunu olan ve Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak tarafından sahneye taşınan Halktan Biri “Travis Pine” oyunun temsili, Nevit Kodallı Sahnesi’nde basın mensuplarına özel olarak gerçekleştirildi. 

Uzun zamandır sahnelerimizde pek rastlayamadığımız politik-komedi türünün en güzel örneklerinden biri olan bu eser, Amerika Birleşik Devletleri Başkanları ve onların uzantılarının, pek zekice olmayan ve son derece keyfi uygulamalarının, Amerika ve dünya üzerinde insanlığa verdiği ağır hasarları sert bir dille ele alıyor. 

Usta rejisör Murat Atak'ın yönetiminde, Necati Kutlu ve Ozan Erdönmez'in oyunculuklarıyla Halktan Biri "Travis Pine" oyunu seyirci
karşısına çıkmaya hazır.
Oyunun Konusu

Travis Pine; ABD hükümeti tarafından çok kez hayal kırıklığına uğramış, işinden atılmış, açlık sınırında yaşıyor olmasına rağmen ülkesini çok seven ve ülkedeki sorunlara karşı duyarsız kalamayan bir vatandaştır. Travis, başkanın ülkeyi kötü yönettiğini ve durumun her geçen gün daha da kötüye gittiğini düşünür ve onu eleştiren mektuplar yazmaya başlar. Başkanın bu mektupları okuyup olumsuz etkilenmesi neticesinde bir gün kapısı FBI ajanı Tom Walker tarafından çalınır. Ajan Walker, Travis Pine'ı başkana mektup yazmaktan vazgeçirmeye çalışır. Vazgeçirebilmek için de ona çeşitli teklifler sunar. Her seferinde hayal kırıklığına uğrayan Travis, sonunda...

Haldun OKDEMİR

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV