banner78
18 Ocak 2022 Salı

Meteoroloji'den Uyarı: Fırtına Geliyor!

Merkez Bankası'ndan Kritik Toplantı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya gelecek.

25 Kasım 2021 Perşembe 17:40
Merkez Bankası'ndan Kritik Toplantı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düşük faiz politikalarında kararlı olduğunu yinelemesi sonrası dolar/TL 13.45'e kadar yükselerek tarihi zirvesine ulaşmıştı. Bankacılar 13.45'e yükselişte normal günlerde piyasada etkili olmayacak tutarlarda da olsa "panik dolar alımlarının" görüldüğünü piyasada likiditenin "neredeyse kaybolduğunu" belirttiler. Piyasalarda azalan hacimler volatiliteyi de beraberinde getirirken her iki yönlü dalgalanmalar devam ediyor.

KRİTİK TOPLANTI


Yaşanan gelişmeleri sonrası Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya gelecek. İstanbul Etiler'de bulunan Türkiye Bankalar Birliği'nde gerçekleşecek toplantıya, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Alpaslan Çakar'ın da katılması bekleniyor. 17.00'da basına kapalı olarak başlayan toplantıdan çıkacak sonuçlar merakla bekleniyor.
Haber Merkezi

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV