banner78
18 Ocak 2022 Salı

Meteoroloji'den Uyarı: Fırtına Geliyor!

MBBŞT'nin “Vahşet Tanrısı“ Ayakta Alkışlandı!

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, dün akşam Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluştu. Mersin prömiyeri yapan oyun büyük beğeni topladı ve ayakta alkışlandı.

17 Kasım 2021 Çarşamba 18:36
MBBŞT'nin “Vahşet Tanrısı“ Ayakta Alkışlandı!
Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sezon oyunlarını, birbiri ardına seyirciyle buluşturmaya devam ediyor. Mersin Şehir Tiyatrosu'nun 2021-2022 sezonunun yeni oyunlarından biri olan ve dün akşam saat 20:00'da, Mersin'in Yenişehir ilçesinde bulunan Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenen "Vahşet Tanrısı", oyunun Mersin prömiyeriyle sanatseverlerden büyük beğeni topladı.Fransız oyun ve roman yazarı, oyuncu ve senarist Yasmina Reza'nın kaleme aldığı ve usta rejisör Murat Atak'ın yönettiği "Vahşet Tanrısı", Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ve eşi Oya Gedik, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Özdemir, Mersin Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve çok sayıda sanatsever tarafından izlendi. Sanatseverler, oyunu başarıyla sahneleyen tiyatrocuları dakikalarca ayakta alkışladı. Mersin izleyicisine binlerce kez teşekkürler” 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak, oyunun sonunda tüm ekiple birlikte sahneye çıkarak, seyirciyi selamladı. Atak, “Başta Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer olmak üzere tüm belediye çalışanlarına, bize destek veren herkese ve özellikle Mersin izleyicisine binlerce kez teşekkürler” diye konuştu.“Sanatseverlere sunmak istediğimiz çok güzel eserlerimiz var”

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, Şehir Tiyatrosu’nun yeni sanat sezonunda birbirinden güzel oyunlarla seyircilerin karşısına çıktığını ifade ederek, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatromuz 2021-2022 sanat sezonunu bu ay açmış oldu. Siz değerli sanatseverlere sunmak istediğimiz çok güzel eserlerimiz var. Bizi takip edin. Hep sanatla kalın diliyorum. Tüm oyuncu arkadaşlarımı kutluyorum. Bize bu olanağı sağlayan, sizlerle buluşmamıza fırsat veren Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e de öncü kişiliği sebebiyle buradan şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Oyunun Künyesi

Yazan: Yasmina Reza
Çeviren: Zeynep Avcı 
Yöneten: Murat Atak
Yönetmen Yardımcısı: Necati Kutlu
Dekor/
Kostüm Tasarım: Alev Tol
Dramaturji: Taner Çelik
Işık: Salim Yücel
Ses: Gülhan Otlu
Reji Asistanı:
 Anıl Tunç Karaersal
Oyuncular: Pelin Sarıkaya, Ömür Sevgi Çil, Ömer Faruk Ustaoğlu, Berkin Özuyanık

Haldun OKDEMİR

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV