banner78
10 Mayıs 2021 Pazartesi

İsrail'den Mescid-i Aksa'ya Hain Saldırı! Son Dakika!

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ..

15 Nisan 2021, 14:53
HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ..
FATMA KUTLUKSAMAN
 Ülke olarak yine zor günlerden geçiyoruz.
Öyle bir salgın yayıldı ki; ne zengin tanıyor, ne fakir. Ne genç tanıyor, ne ihtiyar. Üstelik bu kez parası olanların kaçabileceği güvenli bir ülke de yok.
Sürekli duyduğumuz, “Hepimiz aynı gemideyiz” deyimi bu kez karşılığını bulmuşa benziyor.
Hayatın durma noktasına gelmesi, okulların tatil olması, işyerlerinin kapanması ve diğer kısıtlamalar birçok insanın kimyasını bozmuş durumda.
Tüm uyarılara rağmen, sokağa çıkanlar Maske takmıyanlar,bildiğini okumaya devam ediyor. Üstelik ailesi ile yürüyüş yapmak isteyenler, piknik keyfini düşünenleri görünce, işin ciddiyetini anlamadığımızı net bir şekilde görüyoruz.Atatürk parkı,Adnan menderes bulvarı sahilleri maskesiz piknik yapanlanla dolu hemde sım sıkı.
Yaşanan salgın, sağlığımız için hayati risk taşıyor. Son günlerde hayatını kaybedenlerin yaşına bakınca, sadece 65 yaş üzeri insanlar için tehlike olmadığını da her yaştan insanlarında yaşamını kaybettini gözlemleyebiliyoruz.
Virüsün adı belli, riski ortada. Alınacak tedbirler konusunda yapılan uyarılar hergün tekrarlanıyor.
Elbette zor günler geçiriyoruz ve geçireceğiz , bizi pusuya yatmış sinsice bekleyen bir virüs düşmanıyla karşı karşıyayız.Düşman şu son aylarda maalesef bizden üstün.Eşit şartlarda savaşmıyoruz. Bu günlerin travmasını atlatmak belirli bir süre alacak.
Tarım ve turizmden geçinen Akdeniz Bölgesi  bu işin bedelini biraz daha ağır ödeyecek gibi görünüyor…Ancak ülke olarak bu zor günlerde dayanışma ön plana çıkıyor.Birlikteliğimizi bozmayalım.
Tüm kamu kurum ve kuruluşları ellerinden geleni yapıyor. Hiçbir şey yapamayan uyarı görevini yerine getirerek insanların evlerinden çıkmasını engellemeye çalışıyor.Mersin’de istihdamın liderlerinden olan ARBEL her zaman binlerce çalışanına sahip çıktı ve çıkmaya devam ediyor aynı duyarlılığı yüzlerce binlerce kişi çalıştıran kurum ve kuruluşlarda yapmalı,açlık sınırında olan binlere milyonlara sahip çıkılmalı…
Evet zor günlerden geçiyoruz, hem de çok zor ve kritik günlerden…
Ancak böyle günlerde ülke olarak kenetlenerek ayakta kalmaya alışık bir millet olduğumuz için en az hasarla bu beladan kurtulacağımıza inanıyorum.
SAYGILARIMLA-
FATMA KUTLUKSAMAN-HABER MÜDÜRÜ

    Yorumlar

banner84
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV
banner41