banner86

banner72

banner78
13 Ağustos 2022 Cumartesi

banner79

KENTİMİZİN PARLAYAN DEĞERİ MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI

22 Haziran 2019, 21:12
KENTİMİZİN PARLAYAN DEĞERİ MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Mustafa ZEREN
 Mustafa  ZEREN

Şehir Plancısı

zerensehirplanlama@gmail.com

KENTİMİZİN PARLAYAN DEĞERİ MTSO

Mersinimizin  önemli marka değerlerinden birisi olan Mersin Ticaret Sanayi Odası ‘’Mersin Ticaret Meclisi’’ adıyla 18 Aralık 1886 tarihinde Mersin’in önde gelen tüccarlarının bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yıllar boyunca kentimizin gelişimine ticari hayatına yön vermeye çalışan bu kurum çok önemli yöneticilerin şehrimize hizmet etmesine , eserler üretmesine vesile olmuştur.

Yıllardır şehrimizin belediyecilik anlamındaki sorunlarını aktarmaya çalışıyoruz. Kentin anayasası olacak bir imar planı eksiği, ulaşım planlaması sorunları, kent kimliğinin, gelişme yönlerinin, hedefinin olmadığını anlatıyoruz. Nisan 2018 tarihinde yine oda meclisi içinden göreve gelen Başkan Sn.Ayhan KIZILTAN ve Meclis Başkanı Sn.Hamit İZOL yönetimlerinde oluşan yönetim kurulları ve meclis kentimizde görmeye çok alışık olmadığımız bir birlik beraberlik ve çalışma anlayışı örneği sergilemektedir. Bu yeni ekip kentin her noktasına her kurumuna sadece ticari hayatta değil sanattan, spora, turizme inanılmaz bir sinerji getirerek tüm sektörler için umut aşılamıştır.

Örneğini yakın dönemde Tarsus’ta oynanan Silifke – İdmanyurdu 1925 maçında gördük Sn.Başkan Hamit İZOL yönetiminde kurulan bu kulüp şehrin ileri gelenlerini-yöneticilerini-kurumlarını birleştirici gücü olacak, birlik beraberlik içinde şehrimizin her alanda büyümesine katkı sağlayacak marka değeri olacak bir projedir. Sn. Başkan Ayhan KIZILTAN’ nın da  buna benzer kentimizde marka değeri olabilecek birçok projeye destek verdiğini, ticari hayatın getirdiği sorunların çözümü için mücadele verdiğini, kentin tanıtımına önem verdiğini biliyoruz.

MTSO sadece yerelde değil ulusal ve uluslararası alanda da çok başarılı projelere imza atmakta  ve kentimizin tanıtımını yapmaktadır. Özellikle kent değerlerimizin korunmasında tanıtılmasında şu anda en etkili olan kurum diyebilirim. Bu birlik beraberlik içindeki ve kente kendini adamış şekilde çalışan yönetim anlayışı ile Belediyelere ve kentin diğer kurumlarına çok güzel  örnek olmaktadır. Kentimize kamu yararına bir çivi bile çakan herkesin her kurumun Mersin sevdalısı bir şehir plancısı olarak yanındayız.

Bu saatten sonra bu şehrin yöneticilerinin, başkanlarının, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının, her bir vatandaşın görevi ve sorumluluğu başta şehrimizin marka değerlerine, tarihi-kültürel mirasına, sosyal ve ahlaki değerlerine sahip çıkmak,  kentlilik bilincini oluşturmak, kentimizi önce ülkemize sonra tüm dünyaya en iyi şekilde tanıtmak olmalıdır. Bunu 1 yıllık süreçte en üst düzeyde başaran MTSO yönetimini canı gönülden tebrik ediyoruz.

  

    Yorumlar

banner91
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV