28 Eylül 2020 Pazartesi

Özer “Ürünlerimizle Ülkemizi ve Mersini temsil ediyoruz”

İstanbul'da Özlemek

09 Temmuz 2020, 23:55
İstanbul'da Özlemek
Suna BAYKAM
Birisi sizi özlediğinde hisseder misiniz? Mersin’den çok uzaklarda olmama rağmen yaşadığım doğa ile beraber bana kattıklarına şükrediyorum. Hemen alıştığım İstanbul ise bana memleket hasretinin ne demek olduğunu hatırlatsa da geride kalanlara üzülmedim değil. Sonrasında alıştığım tarihi dokuların beni değişik yollardan ülkeme daha da bağlamasına sevindim diyebilirim. Evet; Mersin’de doğa ve tarih içiçe yaşarken insanlarının yaşam kalitesini ve düzen olanaklarını unutmak mümkün değildi, birden İstanbul’daki karışık toplumlar içerisinde aldığım ve doyduğum deniz havası ve envai bahçelerin kokusu beni yönlendirdi. İnsanlar tıpkı bu temmuz ayı gibi sıcaklardan bunalıp deniz kenarlarına göçüyorlar. Arkasında koskoca bir sonbahar ve kışı yorgun bırakarak. Ben bu sene gelemesem de Akdeniz kıyılarına kelimelerimdeki mesafeler artık uzakları çağrıştırmıyor bana çünkü hayatımın vazgeçilmez bir parçası oldu artık Mersin…
Dünya ve gezegenler nasıl her gün değişiyorsa burada da her şey takip etsenizde her sabah değişmiş oluyor. İstanbul herkesin gözbebeği bir şehir. Burada yaşanacak hayalleri gerçek kılmak arkanda bıraktığın dostlara ne kadar güzel günler olarak geri dönecek kimbilir. Yazmak ta böylesi bir tutku işte. Madem sahilleri bensiz bu sene Mersin’in o halde sözlerin derinliğinde hissedilen sevgi ise anlattıkça güzelleşen bir mazi aslında.
Hayat önümüzde açılan yola bir mantık eşliğinde kapılıp gittiğimiz bir ışık bence. Sorumluluklar çerçevesinde beraberce paylaşıp çoğalttığımız her şey bizim Anadolu topraklarımızın ve insanlarımızın önemli bir parçası. Birbirimizi tanımasakta Mersin’de yaşamış bir yazar olarak memnuniyetimi İstanbul semalarında her soran meraklı insanlara büyük bir zevkle anlatıyorum. Sanata ve insana bakış açısını bir örnek davranış olarak benimsediğimden bahsediyorum. Bir çocuğun gözünden bakar gibi yaşıyorum o günleri. Demek ki ben içimdeki çocuğu unutamamışım ve hala yaşatıyorum. Asi bile olsam Türk geleneklerinin büyüklüğü karşısındaki saygımı ve bana geri dönen her an için şükrediyorum. Mana verdiğin her şey sana ait bir parçadır aslında, önemli olan dürüst ve merhametli olabilmekte çünkü değer verdiklerimiz uğruna yaşıyoruz.
Sevgilerimle.


Suna BAYKAM 

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 21 Eylül 2020 Manşeti
ARŞİV
banner41