banner78
17 Nisan 2021 Cumartesi

Yasaklar Açıklandı! Kısmi Kapanmaya Geçiliyor...

İLİMİZDE BELEDİYELER BİRLİKTE ÇALIŞMALI

16 Şubat 2021, 22:41
İLİMİZDE BELEDİYELER BİRLİKTE ÇALIŞMALI
Abdullah KENDİR
 Bu kent bizim,bu kent bu ilde yaşayan herkesin. Kentimize bir çivi çakanın kölesi oluruz.Ama maalesef bu kentte  her belediye ayrı bir particilik güderek ayrı başlar çekerek,yapılması gereken işleri geciktirmektedirler.Ayrıca tüm resmi kurumların ve ihale alan şirketlerin de bir plan doğrultusunda çalışması gerekir.Barış Manço’nun dediği gibi Ali yazar Veli bozar.Enerji sa gelir direkleri aşağıya alacam diye kazar kapatır,sonra bir müddet sonra fiberoptik kablo döşeyenler gelir kazar kapatır gider.sonra aksagaz gelir kazar boruları döşer ve kapatır.Ulen bir kere açın şu güzelim asfaltı,hep beraber planlayın kazın ve hep beraber döşeyin ve kapatın.
Tüm belediyeler içişleri bakanlığına ait bakanlık müfettişleri vasıtası ile denetlenir.Bırakın belediyeleri ,herkes çalışsın,bu kente hizmet etsin,yapılacak hizmetleri halkımıza sorun,meclisde birlik olun ve uygun projeleri uygulamaya koyun,bütçeniz yettiğince.
Bir eski belediye çalışanı abimiz diyor ki,bana kalsa bir defa hastane caddesini yukarıdan aşağıya kazarım,yeraltına borular döşeyecek beton bloklar koyarım,belli mesafelere girilecek yerler yaparım bir defada kapatırım.Artık gelen bir daha kazmaz,aşağıya iner ne döşeyecekse döşer çıkar gider.Bu büyük caddelerde yapılsa,her zaman kazı olmaz,masraf olmaz.
Her belediye başkanı bir takım hizmetleri kentimize kazandırdı,şimdide gene büyük projeler uygulanıyor.2021 şahlanma yılı olur inşallah bu kent için.Katlı otopark yolda,köprülü kavşaklar yapılıyor,hasta yakınları konukevi yapıldı,fuar alanımız var,Atatürk kültür merkezimiz var.öğrenci yurtlarımız var.Ama eksik bitmez .Uluçarşının  arka tarafına halkımıza hizmet edecek bir bedava tuvalet gereksinimi var.Bakımlı ve içinde elemanı olan,kentimize gelen misafirlere de hizmet verecek tuvaletler gerekli,örnekleri Konya ve Kayseri de var.
Bir müddet sonra yaz geliyor.İstiklal caddesi ve hastane caddesi kesiştiği ışıklarda mazgallardan gelen koku daha bugün başladı,yıllardır bir çare bulunamadı,aynısı Çamlıbel ışıklarındaki mazgallarda da var ve çevre dükkanların içine sirayet ediyor.
Belediyelerimiz  sadece ramazan ayında değil,her zaman düşkün vatandaşlarımıza erzak kolisi yardımı yapmalıdır.Sürekli yapanlara selam olsun,yapmayanlar da hemen başlasın.

Saygılarımla...

    Yorumlar

banner84
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV