banner68

banner101

banner108
04 Aralık 2023 Pazartesi

YARIŞLAR BAŞLIYORRRR

Adana sinekle mücadelede daha etkin

Adana Büyükşehir Belediyesi, sivrisinekle mücadeleyi her mecrada ve mevsimde sürdürüyor. Ekipler 15 ilçede, 116 araç ve 441 personelle ilaçlama ve mücadele yapılıyor.

22 Ağustos 2023 Salı 16:48
Adana sinekle mücadelede daha etkin
 


Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Çevre ve Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana’nın dört bir yanında sivrisinekle mücadele ediyor.  Vektör, haşere ve sinekle mücadele 15 ilçede, 116 araç ve 441 personelle sürüyor. Haşere, böcek ve sivrisineklerin çoğalma kaynağı olan derelerde, su birikintilerinde ve sulama kanallarında düzenli olarak ilaçlama ve ıslah çalışması gerçekleştiriliyor.


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar önderliğinde bu yıl sinekle yapılan mücadelede dünya Sağlık Örgütünce önerilen ve Sağlık Bakanlığı ruhsatına haiz biyolojik ve kimyasal özel spesifik ilaçlar kullanılıyor. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde seyretmesini de dikkate alan Büyükşehir ekipleri karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı özel spesifik uzun süre etkili tabletler ve doğaya zararsız çok özel ürünler kullanıyor. Su birikintileri, kuyu, foseptik terk edilmiş bina bodrumlarında da ilaçlama çalışması yaparak üremenin önüne geçiyorlar.

Haldun OKDEMİR

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV