18 Ekim 2019 Cuma

HALDUN OKDEMİR’DEN ÇİFTE ATATÜRK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ

ZEHRA ANA

O her zaman iyiliğinin bir gün karşılık bulacağına inandı! Hollanda'da uzun yıllar farklı kentlerden topladığı yardımları, Türkiye'de farklı kurumlar aracılığıyla muhtaç olan kişilere ulaştırdı, okullar açtı ambulanslar aldı, öğrencilere burslar verdi.

06 Mayıs 2019 Pazartesi 12:27
ZEHRA ANA
GÜRAY GÖKAL YAZDI
"ZEHRA ANA"
 O her zaman iyiliğinin bir gün karşılık bulacağına inandı! Hollanda'da uzun yıllar farklı kentlerden topladığı yardımları, Türkiye'de farklı kurumlar aracılığıyla muhtaç olan kişilere ulaştırdı, okullar açtı ambulanslar aldı, öğrencilere burslar verdi.  Hollanda Kraliyet Üstün Hizmet Madalyası alan 82 yaşındaki Zehra Türker ödül aldıktan 1 gün sonra Anıtkabir’e, Koca Yürekli Yenilmez Kumandan Mustafa Kemal Atatürk’e koştu ve ona şükranlarını sundu.

Aslen Kırklarelili olan 1937 doğumlu Zehra Türker’e Lahey kentindeki Diligentia tiyatro salonunda düzenlenen törende, kraliyet nişanını Lahey Belediye Başkanı Pauline Krikke'nin elinden aldı.

ÇİFTE MUTLULUK

20 yılda bir araya getirdiği 250'den fazla objeyi müze haline getirdiği iki katlı evinde sergileyen adını Atatürk ve Çanakkale Müzesi koyan Bülent Türker’e TÜRKSAV’ın Uluslararası Türk Dünyası'na Hizmet Ödülü verildi. 2016 yılında Hollanda da eğitim ve kültür dalında Altın Lale Ödülü için beni destekleyen, layık gören herkese ve ödülümü takdim eden Bülent Türker’e tekrar teşekkür ederim.

Yapılan halk oylamasıyla son 40 yılın örnek insanı seçilen,  değerli dostum, ağabeyim Bülent Türker’in annesi olan Zehra Ana 82 yaşında bile yaptığı çalışmalarla sevginin, merhametin, iyi kalpliliğin dünyada yaşayan suretidir. Ve tüm Türkiye'nin annesidir bu çalışmaları herkese örnek olmalıdır.

Haber Merkezi

    Yorumlar

banner23
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner48
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Bölge'nin En Güncel Haberi Tamsayfa.Net - 23 Mayıs 2019 Manşeti
ARŞİV
banner41