banner78
27 Temmuz 2021 Salı

banner82

Mersin'de Maskeli Tören

Mersin'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin kuruluşunun 100. yılı Covid-19 pandemisi sebebiyle buruk kutlandı. Az sayıda kişinin maskeleriyle katıldığı Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende sosyal mesafe kuralına da uyuldu. İstiklal Marşı okunarak, Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

23 Nisan 2020 Perşembe 13:41
Mersin'de Maskeli Tören
 Mersin'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Covid-19 pandemisi sebebiyle sade bir törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, az sayıda kişi katıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende, korona virüs salgını nedeniyle alınan önlemler dikkat çekti. Özellikle sosyal mesafeye dikkat ederek tören alanında yerini alan katılımcıların, maske taktıkları görüldü. Sade bir tören gerçekleştirilirken, saygı duruşu ile İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Çelenk sunumunun ardından tören sona erdi.


"Sevincimizi içimizde, yuvamızda, evimizde kutlamak zorundayız"


Törenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, korana virüs salgını dolayısıyla sade bir tören düzenlediklerini söyledi. Koca, "Maalesef korana virüs nedeniyle sevincimizi içimizde, yuvamızda, evimizde kutlamak zorundayız. Özellikle Mersin halkının, kentte eğitim ve öğretimi devam ettiren öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin 23 Nisan Ulusal, Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Büyük Atatürk'ün dünya uluslarına, çocuklar vasıtasıyla hediye ettiği bir gün. Tam 100 yıl oldu. İnşallah nice 100 yıllara bu bayramı kutlarız. Bugün Mersin'de saat 21.00 itibarıyla okullarımızdan canlı olarak İstiklal Marşlarımızı hep beraber söyleyeceğiz. Arkasından 10-15 dakika boyunca yine 23 Nisan şarkılarını çalarak, bu heyecanı paylaşacağız. 13.00 itibarıyla de yine okullarımızdan marşlar çalınacak" dedi.


Haldun OKDEMİR

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV
banner83