03 Haziran 2023 Cumartesi

Mersin Serbest Bölgesinde çıkan yangın korkuttu
banner92

Mersin Valiliği'nden Kapıların İşaretlenmesine İlişkin Açıklama Yapıldı

Mersin'de Alevi vatandaşların evlerinin işaretlenmesiyle ilgili Valilik'ten açıklama geldi.

18 Kasım 2022 Cuma 11:46
Mersin Valiliği'nden Kapıların İşaretlenmesine İlişkin Açıklama Yapıldı
Mezitli ilçesinde Alevilerin yaşadığı evlerin kapısının sprey boyayla işaretlenmesiyle ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, 2 kişinin ikametlerinin kapısına sprey boyayla çarpı işareti çizilmesine ilişkin aynı sitede oturan M.K'nin gözaltına alındığı hatırlatıldı.

HUSUMET NEDENİYLE İŞARET BIRAKMIŞ


Şüphelinin emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf ettiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: "Savcılık talimatıyla gözlem altına alınan şüpheli, emniyetteki ifadesinde bahse konu işaretlemeleri kendisinin gerçekleştirdiğini, konunun herhangi bir ideolojik boyutu olmadığını, komşularıyla yaşadığı husumet nedeniyle böyle bir işaretleme yaptığını itiraf etmiştir. 
Alınan ifade ve emniyet ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda aynı sitede ikamet eden komşular arasında anlaşmazlıkların bulunduğu, bu durumun uzun süredir devam ettiği, site içerisindeki araç parkı konusunda çıkan anlaşmazlık neticesinde birbirlerinden daha önceki tarihlerde şikayetçi oldukları, konunun mahkemeye taşındığı tespit edilmiştir. Şüpheli şahsın, araç parkından dolayı birbirlerinden şikayetçi oldukları, komşusunun apartman dairesi kapı girişine 2 çarpı işaretini, konuya tanık olan bir başka komşusunun kapı girişine ise tek çarpı işaretini sprey boyayla çizdiği tespit edilmiştir."

Haber Merkezi

    Yorumlar

banner99
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV