banner68

banner101

banner108
24 Haziran 2024 Pazartesi

CHP’Lİ BAŞEVİRGEN: “ERDOĞAN’IN EKONOMİ POLİTİKALARI VATANDAŞI FAİZE ÇALIŞTIRIYOR...”

MERSİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN KASK DAĞITIMI

Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Kaskınla Yol Ver Hayata’ kampanyası başladı.

02 Ekim 2023 Pazartesi 19:02
MERSİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN KASK DAĞITIMI
 Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Kaskınla Yol Ver Hayata’ kampanyası başladı.

Geçen yıl polisevine yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Sedat Gezer'in ismiyle gerçekleştirilen etkinlikte, Vali Ali Hamza Pehlivan ile protokol üyeleri, motosiklet sürücülerine kask dağıttı.

“AMAÇ KASK KULLANIMINI ARTTIRMAK”

‘Kaskınla Yol Ver Hayata’ sloganıyla başlatılan kampanya ile kask kullanımını artırmak amaçlanıyor. Adnan Menderes Bulvarı Beşiktaş Meydanı önünde kampanyanın ilk kask dağıtımı yapıldı. Etkinliğe, Vali Ali Hamza Pehlivan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy ile etkinliğe isminin verildiği şehit polis Sedat Gezer'in eşi Medine Gezer ve çocukları katıldı. Burada konuşan Vali Pehlivan, ülke genelinde trafik güvenliğini artırmaya yönelik çeşitli çalışmalar ve kampanyaların düzenlendiğini söyledi.

“KAZALARIN YÜZDE 45’İ MOTORSİKLET KAZASI”

Bugünde ‘Kaskınla Yol Ver Hayata’ sloganıyla kask dağıtımı yaptıklarını belirten Pehlivan, "Burada amaç trafikte sayı olarak da epeyce fazla olan motosiklet ve sürücülerini daha güvenli bir şekilde trafikte seyretmelerini sağlamak ve bu konuda bilinç düzeyi arttırmak. İstatistiklere baktığımızda kazaların yüzde 45'ine motosikletlilerin karıştığını görüyoruz. Bu önemli bir oran. İlimizde 190 binin üzerinde kayıtlı motosiklet bulunuyor. Bu rakam ile Mersin, Türkiye'de en çok motosiklet bulunan iller arasında 7'inci sırada bulunuyor. Bu kadar yoğun kullanımın olduğu ilimizde elbette ki trafik tedbirlerinin alınması, trafik denetimlerinin yapılması çok önemli" dedi.

“DENETİM ETKİN ŞEKİLDE SÜRÜYOR”

Pehlivan, “Kaskta motosiklet sürücüleri için en önemli tedbirlerden biridir. İstatistik olarak bakıldığında kask kullanıldığında ölümlü trafik kazalarında yüzde 40, yaralamalı trafik kazalarında ise yüzde 70 azalma olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla motosiklet kullanan bütün vatandaşlarımıza kesinlikle kasksız bir şekilde trafik çıkmamalarını önemle vurguluyoru" diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Pehlivan ve protokol üyeleri motosiklet sürücülerine kask verdi. Etkinliğe ismi verilen polisevi şehidi Sedat Gezer'in eşi Medine Gezer ile çocukları da motosiklet sürücülerine kask verdi.

 

Haldun OKDEMİR

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV