08 Temmuz 2020 Çarşamba

Çin'de Veba Paniği

Behiç Çelik Müsaade Etmedi

Mersin limanına yurt dışından gelen ve iç piyasaya sürülmek istenen 1 Gemi ithal Muz, Anamur Muzunun fiyat dengesini bir anda alt üst edecekti.

30 Mayıs 2020 Cumartesi 17:48
Behiç Çelik Müsaade Etmedi

İyi Parti Mersin Milletvekili Emekli Vali Behiç Çelik’in, Anamur Muzuna darbe vuracak bu olaydan haberdar olması ve akabinde yetkili mercilerle girişimlerde bulunası ile, yerli muza vurulacak darbeyi önledi.

 

Vekil Çelik, “Mersin Limanına 1 Gemi ithal muz geldiğini Mersin Limanından Silopi’ye taşınarak, iç piyasaya dağılacağını öğrendim. Hemen devlet yetkilileri ile irtibata geçerek, yerli muza darbe vurulacağını bunun acilen önlenmesi gerektiği ile ilgili girişimlerde bulunduk. Devlet yetkililerinin de olayın aciliyetine binaen harekete geçtiler ve 1 Gemi ithal Muzun iç piyasaya sürülmesini önlemiş olduk.” Dedi.

 

"Anamur’lu Mersin’li  üreticilerimizin onca emeklerini heba ettirmeyiz." Diyen Vekil Çelik, "Dünyanın neresine giderseniz gidin Anamur muzunu bilmeyen yoktur. Anamur Muzu kokusu ile, tadı ile muhteşem bir meyvedir. Böylesi bir meyveyi üreten üreticilerimizin mağdur edilmesine asla gönlümüz razı olmaz, izin vermeyiz." İfadelerini kullandı.


Haber Merkezi

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Bölge'nin En Güncel Haberi Tamsayfa.Net - 23 Mayıs 2019 Manşeti
ARŞİV
banner41