12 Temmuz 2020 Pazar

Sakarya’dan Yine Acı Haber

Anneleri Unutmadı

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Anneler Günü’nde Yenişehirli annelere karanfil ve dezenfeksiyon paketleri hediye ederek Anneler Günü’nü kutladı. Başkan Özyiğit, pandemi nedeniyle 51 gün sonra ilk kez sokağa çıkan 65 yaş üstü vatandaşları da sokaklarda çiçeklerle karşıladı.

11 Mayıs 2020 Pazartesi 13:02
Anneleri Unutmadı
 

Anneleri Anneler Günü’nde de unutmayan Yenişehir Belediyesi ilçe genelindeki semt pazarlarında kadınlara karanfiller ve dezenfeksiyon paketleri hediye ederek Anneler Günü’nü kutladı. Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de Alanya Sokağı ve çevre sokaklarda kadınlara kırmızı karanfiller hediye etti. Başkan Özyiğit, Anneler Günü’nde anne olduğunu öğrenen bir kadını da ilk tebrik edenlerden oldu ve annenin sevincini ve heyecanını paylaştı.

Annelerin korona virüsüne rağmen sarılmak istediklerini söyleyen Başkan Özyiğit, “Anneler Günü’nde büyüklerimiz, annelerimiz ve uzun bir aradan sonra ilk kez sokağa çıkan 65 yaş üzeri hemşehrilerimizle buluştuk ve onlara karanfil ve dezenfeksiyon paketleri hediye ederek, Anneler Günü’nü kutladık. Çok güzel bir gündü, annelerimizin çok mutlu olduğunu gördüm. Covid salgınına rağmen sarılmak istediler. Ben hepsini çok seviyorum, Yenişehir halkıyla çok iyi bir bağımız ve diyaloğumuz var.”

Başkan Özyiğit, şehit annelerini de unutmadı

Başkan Abdullah Özyiğit ve Yenişehir Kaymakamı Mustafa Kılıç, 2012 yılında Siirt’in Pervari ilçesinde şehit düşen J. Uzm. Çvş. Eren Kızılgedik’in annesi Fatma Kızılgedik’i ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladılar. Daha sonra ilçede diğer şehit ailelerine de ziyaretlerini sürdüren Başkan Özyiğit, “Şehit annelerimizi de ziyaret ediyoruz, kahraman şehitlerimizin anneleri için ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Fedakar şehit anneleri hepimizin anneleridir. Onlar bize kahraman şehitlerimizin emanetleridir. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum. Her şey güzel gönüllerince olsun, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini diliyorum.” dedi.

Haber Merkezi

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Bölge'nin En Güncel Haberi Tamsayfa.Net - 23 Mayıs 2019 Manşeti
ARŞİV
banner41