banner73
03 Aralık 2020 Perşembe

Sokağa Çıkma Yasağı!

Büyükşehir Belediyesi Meclisi Nereye Gidiyor

21 Ekim 2020, 02:20
Büyükşehir Belediyesi Meclisi Nereye Gidiyor
Haldun OKDEMİR
 İki milyona yakın nüfusuyla büyükşehir belediyemiz, birçok Avrupa ülkesinden daha çok nüfusa ve yüzölçümüne sahip bir kent. Özel idarelerin kapanmasından sonra tüm para pul ve ekipman büyükşehir belediyelerine devroldu. Bundan sonra gelen her tür ödenek de büyükşehire tahsis ediliyor.

Belediyelerin harcama yetkilerini düzenleyen ve karar veren belediye meclisi, maalesef iki yıldır, büyükşehirin her hareketinde karşı tavır sergileyerek, iş yapmasını engellemektedir. Bu durumun cezasını bu kentte oturan vatandaşlar çekmektedir. Yani bizler. Hizmetler aksamakta ve gereken düzen kurulamamaktadır. Seçilen meclis bu kent için seçilmiştir. Her partiden seçilen meclis üyeleri, önce bu kenti düşünerek uygun kararlar vermeli ve siyaseti biraz geriye atmalıdır. Maksat başkanı engellemek ise her şeye hayır oyu vererek başkanı durdurabilir ve hizmetlerine mani olabilirsiniz ama bu yaptıklarınızı bu kentin insanları asla unutmayacaktır. Sokağa çıkın çıkın da sizler için ne yorumlar yapıyor öğrenin bir zahmet Mersin’li meclis üyeleri. Yapılmayan her yolun, akmayan her çeşmenin, tıkanan her kanalizasyonun sebebi siz olacaksınız. Maksat üzüm yemek ise, lütfen üzüm yiyelim. Maksat bağcıyı döğmek ise, Mersin halkına zarar verdiğinizi hatırlatırım. Bizde bir laf var; "Eşekler çalışır, atlar yer. Atlar tepişir, eşekler ölür" diye. Maalesef bu amansız ve anlamsız çarpışmadan Mersin'de yaşayan insanlar zarar görmektedir.

İki yıldır bu inatlaşmalar yüzünden büyük bir yenilik, kocaman bir hizmet yapılamadı. Kadersiz Mersin’im, sahibi yok bu kentin. Her malzeme var, bir helva yapacak üstad yok. Denizin kralı burada, sahiller muhteşem, yaylalar harika ama ne turist var, ne bir yeni fabrika. Bu itişmelerden kocaman 1925 doğumlu Mersin İdman Yurdu da nasibini aldı ve yok edildi. Koskoca TSGL ne sahip çıkacak bir yetkili bulunamadı, yıkıldı gitti. Zamanın valisi rahmetli Tevfik Sırrı Gür stadyumu yaparken, tüm halkımız eşeklerle taş taşıyıp hem liseyi hemde stadyumu hizmete sunmuştu. Şimdi kemikleri sızlıyordur sayın valinin.

Öyleyse herkes şapkasını önüne koyup önce bu kente nasıl hizmet verebiliriz diyerek, meclise sunulan güzel projeleri onaylayıp bu kentin insanlarına kazandırmalı. Bizim oylarımızla orada olduğunuzu unutmayınız. Sn. Seçer’in önünü açın açın ki hizmetlerle kucaklaşalım.

Sevgiler.

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 05 Ekim 2020 Manşeti
ARŞİV