banner73
03 Aralık 2020 Perşembe

Sokağa Çıkma Yasağı!

Bu Kent Nasıl Düzelecek

21 Ekim 2020, 02:18
Bu Kent Nasıl Düzelecek
Abdullah KENDİR
 Dünyanın en güzel coğrafik bölgesinde yer alan kentimiz,maalesef bir türlü düzene giremedi ve tanıtılamadı.Dünyanın sayılı kumsallarına sahip,Akdeniz’in incisi ,gönlümüzün birincisi Mersin ,bir sahip arıyor.En güzel yaylalar bizde,en güzel deniz burada hemde beyaz bayraklı tertemiz plajlar.Ama gel gelelim turist yok,ne gelen var ne buraları bilen.Yerli turistler bile buralara gelmek istemiyor.

Yıllardır kentimizde bir kaldırım işgali temizlenemedi,yıllardır bir otopark çözümü üretilemedi,yıllardır Mersin tanıtılamadı.Yıllar evvel Akdeniz tekstil ve moda festivali vardı,muhteşem sanatçılar gelir,firmalar muhteşem mallar sergilerdi.Mersin yazları çok sıcak bir kent..Çarşıda gezenler için bir dev fıskiyelerle serinletme neden yapılmaz.Ünlü siyasetçiler geldiğinde hemen çareler üretiliyor.İnsanların faydalanacağı belediye tarafından yapılmış 1 tane bile tuvalet hizmeti bulunmuyor..Uluçarşı ulu caminin tuvaletleri birilerine verilip,paralı hizmet verilmeye çalışılıyor.Siz yanıbaşımızda bir Konya ya gidin,çarşıların hepsinde halka açık,tertemiz tuvalet,banyo ve abdest alma yerleri pırıl pırıl hizmette,görevlisi var,tek kuruş alınmıyor.Raylı sistemlerin 20. si hizmette,katlı otoparklar ful dolu.Kışın soğuklarda gene her tuvalette sıcak su hizmeti var.Bizde niye olmasın,Halkımız bunları istiyor da niye olmuyor.

Çarşıda bir otopark hizmeti yok,vatandaşlar çareyi,belediyenin parkomatladığı dar caddelere parketmekle gidermeye çalışıyor.Araç trafiğine kapalı yollarda,özellikle belediye taş bina önünde yayalar,motorsikletlerin şerrinden yürüyemiyor.Can güvenliği yok.

Fahir trafikler her yere ceza yazarken bu motorlara niye ceza yazmaz,zabıtalar niye ellemez,trafik polisleri neden durdurmaz.Hastane caddesinde kaldırım işgalleri en üst sınırda elleyen yok.Yayalar kaldırımda yürüyemez hale geldi.

Ellerinde uydurma kuran ve dua kitaplarıyla,genç kızlarımızın kadınlarımızın gözüne sokan ve rahatsız edip zorlayan pislik şebekelere polis ve zabıta neden mani olmaz.

Yıllardır Hastane caddesi ve İstiklal caddesinin kesiştiği Dörtyol ışıklarda,yazın kokudan durulmazken daha bir çare üretilemedi,bu memlekete misafir gelir mi bu durumda.

Sahipsiz Mersin’in kaderini değiştirecek bir sahibi bulunacak mı birgün.

Saygılarımla...

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

banner68
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 05 Ekim 2020 Manşeti
ARŞİV