08 Temmuz 2020 Çarşamba

Çin'de Veba Paniği

BİLİNÇLİ FARKINDALIK

12 Mayıs 2020, 14:11
BİLİNÇLİ FARKINDALIK
Suna BAYKAM
 Düşünce alanlarına sıkıştırılmış bizler korona illetinden kurtulacağımız günlerin gelmesi için dua ediyoruz. Yeni düzen anlayışına geçen dünyamız artık söz kalabalıkları ile şişirilmeden sosyal mesafe saygısıyla yeni günlere geçecek. Tarih bu pandemiyi nasıl araştırıp yazacaksa bizler de bunun kanıtıyız. Kişisel fikrimi sorarsanız ilk duyduğum zamandan bu yana çıkış yolumuzun özümüze dönmek olması gerektiğini savunuyorum. Hayatta en önemli şeyin ‘bilinçli’ çalışmak olduğu fikrinden yola çıkarsak azimle doğru yoldan ilerleyerek hep daha büyük olana kavuşmalıyız. Bunu her şeyden evvel kendimiz için istemeliyiz.

Dünyada çözemediğimiz ne kadar soru varsa o kadar da başka doğru hareketler vardır. Bireysel ve takım olarak bu sinerjiyi yakaladıktan sonra cosmos sana bunu sunmaya başlar.  Enerjini yapıcı ve ileriye götüren bilgilere açarsan yeniliklere de kapını açmış olursun. Bu da dünyada birçok soru cevaplayamasan da (doğum, yaşam, ölüm, vb) kendi dünyanın yansımasını doğru olarak kontrol edebilirsin. Aynı zamanda kendi dünyanı değiştirerek farkındalığını daha bilinçli ve sistematik kullanırsın.

Mersin’in tarihine bakarsanız toprak, hava ve su üçleminden dolayı ne kadar şanslı bir coğrafyada olduğunu anlarsınız. İnsanları mutlu edeceğinden fazlası var bence. Sessizliğinde bile dalgaların bir asilliği saklı. Toprağında emek ve bereket var. Havasında eski ile yeninin nefeslere karışan kokusu. Denizlerinde ise neşe ve bolluk. Enerjisinin geçtiği her yer insanlara huzur veriyor. Pandemiden sonra herkesin düşünmesi gerekiyor. Niyetini, düşüncelerini ve ruhunu!

Kalbinizin sesini dinlemeye başlarsanız ilk andan itibaren özünüzde ve sözünüzde haklı olacağınızı biliyorum. Dünyaya örnek olmak için temiz bir kalp, iyi niyetler  ve temiz bir ruh yeterli!

 

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Bölge'nin En Güncel Haberi Tamsayfa.Net - 23 Mayıs 2019 Manşeti
ARŞİV
banner41