banner78
27 Temmuz 2021 Salı

banner82

AKP Grup Başkanvekilinden O Eleştirilere Sert Tepki!

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO zirvesinde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinde çevirmenlik görevini yerine getiren, Merve Kavakcı'nın kızı Fatıma Gülhan Kavakcı'ya yönelik eleştirilere sert tepki gösterdi.

17 Haziran 2021 Perşembe 22:46
AKP Grup Başkanvekilinden O Eleştirilere Sert Tepki!
Fatıma Gülhan Kavakcı'nın, Erdoğan'a, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinde tercümanlık yapması konusunda, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kamil Erozan'ın eleştirilerine işaret eden Akbaşoğlu, Kavakcı'nın, bilgi, birikim ve yetkinliği ile Cumhurbaşkanlığında 6 yıldır görev yaptığını ancak Merve Kavakcı'nın kızı, genç ve başörtülü olduğu için linç edilmeye çalışıldığını belirtti.

NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tercümanlık yapan, Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakcı'nın kızı Fatıma Gülhan Kavakcı'nın, görevini yaparken çekilen fotoğrafını gazetecilere gösteren Akbaşoğlu, bu konudaki eleştirilere cevap verdi.

Akbaşoğlu, uluslararası ilişkiler mezunu olan, Georgetown Üniversitesi'nde yüksek lisansını yapan, aynı zamanda Türkiye'de doktorasını bu alanda tamamlayan Fatıma Gülhan Kavakcı'nın, Hacettepe Üniversitesi mütercim-tercümanlık hocalarının da eğitiminden geçtiğini, bugüne kadar birçok liderler zirvesinde görev yaptığını aktardı. Akbaşoğlu, "Ne hikmetse bu başarılı, deneyimli ve yetkinliği ortada olan genç arkadaşımız, birtakım insanların linç girişimine maruz bırakıldı." dedi.Erozan'ın, sosyal medya hesabından Kavakcı'ya ilişkin paylaşımının görselini gösteren Akbaşoğlu, bunu, "başörtülü bir gencin kabullenilememesinin itirafı" olarak niteledi.

"Bir bakıma 25 yıl önce Merve Kavakcı'yı, milletin seçtiği milletvekilini yalnızca başörtülü olduğu için Meclise sokmama girişiminde bulunan bu faşizan zihniyetin, ne yazık ki İYİ Parti'nin temsilcileri tarafından tekrar dillendirildiğine şahit oluyoruz. Oysa her türlü ayrımcılığın karşısında olmalıyız. Başı açık, başörtülü bütün kardeşlerimiz bizim bacımız, vatandaşımız. Erozan'ın tweetiyle gündeme getirilen ve geçmiş çağrışımları vurgulayan bu paylaşımının temelinde ne yatıyor? Kamuoyunun FETÖ'cü olarak yakinen bildiği Emre Uslu'nun beyanatlarıyla Erozan'ın paylaşımının nasıl da eş zamanlı birbiriyle örtüştüğü hakikatini görmek gerek."

CHP'nin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçi" açıklaması konusunda TBMM Başkanlığına başvurduğunu anımsatan Akbaşoğlu, "Bugün bütün kamuoyunun bilgisinde olan hakikat şudur, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu hem adli mercilere hem de TBMM Başkanlığına bahse konu olayla ilgili açıklamalarda bulunduğu aşikar. Dolayısıyla iş, yargısal süreç, kendi süreci içinde devam edecek." ifadesini kullandı.

Akbaşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak şöyle konuştu:

"Şimdi sıra sizde. Sayın Soylu açıklamalarını yaptı. Siz de bazı iddialar gündeme getirmiştiniz. Özellikle 'Külliye'ye çıkan CHP'lilerden ve saray komplosu'ndan bahsetmiştiniz. Televizyonlarda, bu kişinin ismini bildiğinizi, bu konuyla ilgili size karşı bir hareket yapıldığını ifade etmiştiniz. Aynı zamanda AK Parti içerisinde '180 kişi ByLock kullanıyor.' iftirasını atmıştınız. Konusu suç teşkil edilen hususlarla ilgili adli makamlara ve TBMM Başkanlığına elinizdeki delilleri ulaştırmalısınız. Bildiklerinizi anlatmadığınız takdirde suç işlemiş olursunuz. Sayın Soylu, bilgisi dahilinde olanları adli mercilere ve TBMM Başkanlığına sundu. Şimdi siz de kendi iddialarınızı adli mercilere ve TBMM Başkanlığına sunmakla yükümlüsünüz. İddialarını ispat etmeyen de kesinlikle müfteridir ve yalan, iftira ile kaosa hizmet etmektedir. Lütfen, fitne, fesat, kargaşa ve kaos stratejinizden vazgeçin."

Milletin, CHP'nin sicilini iyi bildiğini, iftira ve algı siyasetini gördüğünü ifade eden Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

"Milletimiz, tezgahlarınızı Allah'a çok şükür bugüne kadar hep boşa çıkardı. Haziran 2023'te yapılacak seçimlerde de yine bütün kumpas ve algı siyasetiniz Allah'ın izniyle boşa çıkaracaktır. Bundan eminiz. CHP'de maalesef gerçekleri kimse ifade edemiyor. Zira CHP içinde bir korku imparatorluğu ortaya çıkarılmış. Kendi sırça köşklerinde algı, kaos, fitne ve kumpas siyasetiyle milletimizi bir noktaya yönlendirme stratejisini izliyorlar. Ancak milletimiz maşeri vicdanında bütün bu yalan, iftira ve yönlendirmeleri vicdanıyla tartıyor. Sayın Kılıçdaroğlu, ortaya attığınız iftira ve yalanlar konusunda zaman zaman vicdani bir muhasebe yapmıyor musunuz? Bu milletten özür dilemek zorundasınız. Milletimiz bugüne kadar sizin kurduğunuz hiçbir tezgaha düşmedi, bundan sonra da düşmeyecek."
Haber Merkezi

    Yorumlar

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Guncel Haber Tamsayfa.Net - 17 Şubat 2021 Manşeti
ARŞİV
banner83