Güncel Haberleri Tümü

NAĞMELER BÜYÜLEDİ

  Mersin Sanat Nağmeler Topluluğu yeni yılın ilk konserini Mersin Yenişehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda verdi. Şef Mehmet Taner yönetiminde sanatseverlerin ilgiyle dinlediği konserde 36 eser seslendirildi. Hicaz ve hüzzam eserlerle başlayan konser ilerleyen dakikalarda seyircilerin de katılım gösterdiği muhteşem şarkı ve türkülerle devam etti. Solist Gülay Özgürbüz’ün solist olarak sahne aldığı gecede seslendirdiği Nazende Sevgilim, Ah Yalan Dünya parçaları seyircilerin büyük beğenisini topladı.

Gecenin finali ise hareketli parçalarla yapıldı.

Konser ile ilgili konuşan Mersin Sanat Nağmeler Topluluğu Kurucu Başkanı Gülay Özgürbüz, amaçlarının kaybolan değerlerden olan Türk Sanat Müziği sevgisini aşılama olduğunu belirtti. Özgürbüz şunları söyledi;

KISA SÜREDE BÜYÜDÜK

3 yıl önce sanat müziği aşığı olan arkadaşlarımızla kurduğumuz topluluğumuz kısa süre içinde Mersin’de önemli adımlar atarak iz bırakan konserler verdi.  Mersinli sanatseverlerle buluşturduğumuz topluluğumuzun bundan sonraki konserleri geçmişte olduğu gibi yine iz bırakacak türden olacak.

FARKLI GÖNÜLLER BİRARADA

Topluluğumuz içinde her meslekten ve anlayıştan insan var. Ama ortak buluşma noktamız Türk Sanat Müziği. Sanatın evrenselliği ve insanları ortak paydada buluşturma yetisi topluluğumuzun gösterdiği başarı ile bir kez daha kanıtlanmış oldu. Ortak paydamız olan müziğim Mersin’de daha geniş kitlelere ulaşması için çalışmalarımız sürecek.

 

 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz